Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
23 травня 2019 року у Туристичному інформаційному центрі Департаментом спорту, сім’ї та молоді Запорізької міської ради та Запорізькою обласною громадською організацією «Об’єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія» проведений круглий стіл на тему: «Впровадження нових механізмів запобігання та протидії домашньому та гендерно-обумовленому насильству»
Метою заходу є запобігання домашньому насильству, ефективного реагування на факти домашнього насильства шляхом запровадження механізму взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, надання допомоги та захисту постраждалим особам від домашнього насильства.
У даному заході приймали участь представники Управлінь (служб) у справах дітей, департаментів освіти і науки, охорони здоров’я Запорізької міської ради, місцевих судів, прокуратури, відділів пробації міста Запоріжжя,Управління патрульної поліції у Запорізькій області, відділів поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, ГО «Егіда Запоріжжя». БФ «Карітас Запоріжжя.
Участь у даному закладі приймала головний спеціаліст Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Наталя Алейникова.
З вступною промовою виступила Яна Міскєєва, заступниця начальника управління по роботі з молоддю та сім’єю-начальник відділу по роботі з сім’єю департаменту спорту, сім’ї та молоді Запорізької міської ради
Голова правління Запорізької обласної громадської організації «Об’єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія» Ірина Куратченко доповіла про впровадження нових механізмів запобігання та протидії домашньому насильству та гендерно-обумовленому насильству.
Про діяльність компанії GIZ у східній Україні щодо підтримки проектів у сфері запобігання та протидії домашньому та гендерно-обумовленому насильству розповіла Катерина Мінакова, координаторка проекту Психосоціальної підтримки та роботи з конфліктами Німецького товариства з міжнародного співробітництва (GIZ).
Між учасниками круглого столу відбулась дискусія на тему: «Взаємодія суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству у м. Запоріжжі.
Також з промовою виступила директор Запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ольга Бородіна, яка звернула увагу на те, що особи, які потерпають від домашнього насильства мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги.
Запорізький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги розташований за адресою – пр. Соборний, 77 м. Запоріжжя, телефон (061) 764-60-77.
На сьогодні тимчасові притулки (центри) для осіб, які постраждали від домашнього насилля діють в містах Мелітополі, Енергодарі, Бердянську та вирішується питання створення такого притулку у місті Запоріжжі.
На цей час в місті Запоріжжя діють установи, які надають притулок особам, які постраждали від домашнього насильства:
- Комунальний заклад Запорізький обласний центр соціально-психологічної допомоги (тел. 061-769-79-02);
- Комунальний заклад «Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Затишна домівка» (вул. Таганська,8, ел.адреса: zatushnadomivka@ukr.net)
- Запорізькою обласною громадською організацією «Об’єднання психологів та психологів «Взаємодія».
Також в Запоріжжі діють мобільні групи психологів та соціальних працівників, а з 01 липня 2019 року запрацюють мобільні групи поліції, які будуть виїзжати за викликами, виявляти факти домашнього насильства та реагувати на них, надати психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства, вирішувати питання щодо внесення термінових заборонних приписів стосовно кривдників.
Зі списком органів і установ, які займаються питаннями допомоги особам, які постраждали від домашнього насилля можливо ознайомитись за посиланням.
Прес-служба Шевченківського районного суду м. Запоріжжя